Pátrání po vojákovi 1.světové války

Text dotazu

Dobrý den, nemůžu se dopátrat informace o mém dědovi, který byl účastníkem 1.sv.války. Jmenoval se Karel Šilínek, nad. 15.2. 1884 v Přestavlkách a sloužil v Benešově ve 102.ppi. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

s Vaším dotazem se můžete obrátit na Vojenský ústřední archiv - Vojenský historický archiv, kde jsou umístěny tzv. kmenové listy vojáků - tj. záznamy jejich vojenské služby. Fond je sice dosti proskartovaný, ale záznamy branců narozených v r. 1884 by tam měly být, pro jeho dohledání stačí uvést informace, které jste napsala nám.
Kontakt je: www.vuapraha.cz, e-mail podatelna-vua@army.cz.

V Seznamech ztrát (Verlustliste) rakousko-uherské armády, které naše knihovna zdigitalizovala a zpřístupnila, jsem našel také záznam o jeho zranění ze začátku 1915 (ke zranění patrně došlo už v roce 1914) - viz https://kramerius.army.cz/search/handle/uuid:a5937950-19fd-11df-af0e-0013d398622b .