Partaj

Text dotazu

Dobrý den, prosím Vás o zaslání všech dostupných významů slova "partaj". Děkuji a zdravím Vás,

Odpověď

Dobrý den, Slovník spisovného jazyka českého uvádí následující významy slova partaj, ve Slovníku také naleznete vybrané příklady užití slova partaj v níže zmíněných
významech:

1. účastník jednání (před úřadem, u úřadu) 2. nájemník, rodina nájemníka (poněkud zastarale) 3. politická strana (často expresivně)

použitá literatura:
Slovník spisovného jazyka českého. IV, P-Q. Praha : Academia, 1989. s. 48.