parní kabiny

Text dotazu

Chtěla bych se zeptat, zde existuje nějaká
literatura zpracovávající konstrukce parních kabin (nikolv saun)..jedná se o
použitý materiál, technologie, izolace apod...

Odpověď

Dobrý den,

několik málo zmínek o parních kabinách jsme nalezli ve dvou publikacích věnovaných saunám, obáváme se však, že pro Vaše účely nebudou pravděpodobně dostatečně podrobné:

* LETOŠNÍK, Roman. Sauna. Praha : Grada, 2005. s. 80-82 [kapitola Parní kabiny]. ISBN 80-247-0849-3.

* MÜLLEROVÁ, Alena. Nové trendy v saunách : [využijte zdravé saunování naplno]. Brno : Computer Press, 2010. s. 65-71, 78-81 [kapitoly V hlavní roli pára, Kouzlo sprchování a propařování]. ISBN 978-80-251-3110-7 .

Podle článku http://www.bydlet.cz/123963-jak-dobre-zaparit/ by více informací mohlo být uvedeno v časopise Living Koupelna č. 2/2006.

Můžete se zkusit ještě obrátit na Národní technickou knihovnu, která má svým zaměřením v dispozici pravděpodobně víc relevantních zdrojů: https://www.techlib.cz/cs/2698-kontakty.