Otto Steinl

Text dotazu

Dobrý den. Marně se snažím získat ke své práci informace o architektovi Otto Stainlovi(životopis), který nějaký čas působil v Karlových Varech a má na svědomí stavbu budovy České spořitelny. Vím jen, že zemřel roku 1907, rok po dokončení stavby. Stačily by mi tituly knih, kde se o něm něco více dozvím. Děkuji za pomoc.

Odpověď

Dobrý den,

stručné heslo o architektu Otto Steinlovi (psáno s e!), 1885-1907 uvádí:
Encyklopedie architektů, stavitelů, zedníků a kameníků v Čechách / [zpracovali Pavel Vlček (editor) ... et al.]. -- Vyd. 1.. -- Praha : Academia, 2004. -- 761 s. ; 27 cm

Dále je tu uvedena literatura, zřejmě spíše k dílu než k životu:
Linke, E., Heimatkunde des Karlsbaden Bezirkes. Kunstgeschichte, Karlovy Vary 1937, str.42;
Umělecké památky Čech 2, Praha 1978, str.34.

Více jsme bohužel nezjitili. Zkuste se prosím ještě obrátit prostřednictvím naší služby na knihovnu Uměleckoprůmyslového muzea, má v tomto oboru lepší zdroje.