Otakar Hollmann

Text dotazu

Dobrý den, pro svoji diplomovou práci bych potřeboval vědět, kde je uložena pozůstalost českého levorukého pianisty Otakara Hollmanna, případně které notové materiály (noty) jsou její součástí. Děkuji.

Odpověď

Dobry den,

pozůstalost po Hollmannovi se nachází v Českém muzeu hudby, je zpracovaná.
Zájemci mají možnost navštívit  studovnu v Karmelitské ulici, Praha 1, Malá Strana a inventář si prostudovat a případně materiál objednat.
Pokud by se jednalo o mimo pražského zájemce, mohli by jim pracovníci muzea příslušné stránky inventáře oskenovat, ale uvítali by nejprve osobní návštěvu.
Studovna se nachází ve 3.patře (dveře č. 420) po 10-15
út   zavřeno
st  10 - 18
čt  10 - 18
pá 10 - 15

Národní muzeum - České muzeum hudby
Karmelitská 2
118 00  Praha 1
tel. 257 257 739
http://www.nm.cz/ceske-muzeum-hudby/.

V Hudebním oddělení NK ČR  máme dvoje tištěné noty, které redigoval Ot.Hollmann.