Osobní knihovny ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje v Plzni

Text dotazu

Jsou ve Vaší knihovně knihovní celky (osobní knihovny), a pokud ano, jak jsou zpracované a přístupné?

Odpověď

Ano, Studijní a vědecká knihovna má ve svých fondech osobní knihovny. Výběr z nich je krátce okomentován na našich webových stránkách na adresách:
Knihovna městského historického muzea - http://www.svkpl.cz/cs/o-knihovne/fondy-svk-pk/knihovna-mestskeho-historickeho-muzea/
Knihovny významných osobností - http://www.svkpl.cz/cs/o-knihovne/fondy-svk-pk/knihovny-vyznamnych-osobnosti/

Tento výběr jsme také nahlásili do projektu Knihovny významných českých osobností - http://www.osobniknihovny.cz. Informace o našem fondu je v části "Další dochované knihovny".

Seznam všech knihovních celků (mimo jiné i osobních knihoven) ve fondu Studijní a vědecké knihovny je zveřejněn ve stati:
HÁLOVÁ, Marie. Vývoj knihovního fondu Státní vědecké knihovny v Plzni. In Západočeský historický sborník. Sv. 1.  Plzeň : Státní oblastní archiv, 1995, s. 189-200.

Úroveň zpracování každé osobní knihovny je dána tím, jakého fondu je součástí. Všechny jsou zapřírůstkované, osignované a zkatalogizované v lístkových katalozích. Některé jsou zapsané jako celky, některé rozpuštěny ve fondu (v těchto případech je obtížnější zjistit, zda-li jsou již všechny zpracovány v elektronickém katalogu). Všechny jsou přístupné pouze k prezenčnímu studiu. Pouze část dokumentů (včetně připojených exemplářů) je dosud rekatalogizována v elektronickém katalogu.