Optické telegrafy

Text dotazu

Zajímají mě optické telegrafy, jaké jsou jejich druhy, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, kdy se používaly, na jakém principu fungují, kdo vynalezl 1. optický telegraf, apod. Popřípadě mi poraďte v jaké literatuře bych o nich našla více informací

Odpověď

Dobrý den,
podrobnější informace můžete nalézt například v těchto zdrojích:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Telegrafie#Optick.C3.BD_telegraf

http://cs.wikipedia.org/wiki/Robert_Hook

http://www.earchiv.cz/a94/a404c501.php3

Vámi požadované informace by dále mohly být obsaženy například v těchto publikacích:

Od bezdrátové telegrafie k dnešní radioelektronice / Josef Stránský. -- 1. vyd.. --Praha : Academia, 1983. -- 189 s., [4] s. obr. příl. : il. ; 20 cm. -- (Cesta k vědění ; 32)

Ve fondu ABA001 [NK ČR Praha] -- sign. SF II 032276, SF II 032277
ABA007 [KNAV Praha] -- sign. F 127996, I 18 STRANS
ABB050 [AV ČR - Ústav fotoniky a elektr. Praha] -- sign. B.6301
BOB012 [AV ČR - Ústav přístrojové tech. Brno] -- sign. II-6255
CBA001 [Jihočeská vědecká knihovna České Budějovice]
OLA001 [Vědecká knihovna Olomouc] -- sign. 526.211
OSA001 [Moravskoslezská věd.knih. Ostrava] -- sign. G 162.937
ZNG001 [Městská knihovna Znojmo] -- sign. SKL 621.39

Technika telegrafního přenosu / [Autor:] Boris Kubín a kol.. -- 1. vyd.. -- Praha : Nadas, 1964 (KNT 3). -- 250, [1] s. ; 8°.

Ve fondu ABA001 [NK ČR Praha] -- prezenčně

Zelinger, Naum Borisovič,
Telegrafie a přenos dat. -- 1. vyd.. -- Praha : České vysoké učení technické, 1970. -- 164 s.

Ve fondu CBA001 [Jihočeská vědecká knihovna České Budějovice]

Možnosti výpůjček se řídí knihovními řády jednotlivých knihoven. Můžete se také obrátit na nejbližší knihovnu a požádat o zprostředkování meziknihovní výpůjční služby.