On-line katalog knihovny

zajímalo by mě, zda je podle zákona nutné zveřejnit on-line katalog knihovny,. Jde mi o knihovnu, která má přidělenou siglu a je to knihovna v kulturní instituci, která je i po domluvě přístupná i externím badatekům. Pokud je nutnost mít on-line katalog zvěřejnění prosím o paragraf, o který bych se mohla opřít.
Předem velmi děkuji

knihovní zákon ani navazující standardy nestanoví jednoznačnou povinnost knihoven vystavit vlastní knihovní katalog v online podobě na internetu (v rámci domovských www stránek). „Metodický pokyn Ministerstva kultury k vymezení standardu veřejných knihovnických a informačních služeb poskytovaných knihovnami zřizovanými a/nebo provozovanými obcemi a kraji na území České republiky“, uvádí v článku 9 a 10 online knihovní katalog jako jednu z doporučených elektronických služeb knihovny, nikoli však povinných. Tento metodický pokyn je dostupný na portálu IPK - Informace pro knihovny v sekci „legislativa, standardy“ na adrese:

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

05.06.2017 11:22