Okresy zrušené roku 1960

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o informaci
týkající se správního rozdělení Československa do roku 1960. Především mě
zajímá velikost a struktura bývalého okresu Litomyšl (kolik obcí zahrnoval a
které konkrétně to byly).
Za odpověď předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

titul Statistický lexikon obcí Republiky Československé 1955: Podle správního rozdělení 1. ledna 1955, sčítání lidu a sčítání domů a bytů 1. března 1950. Praha: Státní úřad statistický a Ministerstvo vnitra, 1955. 574 s. obsahuje informace podle okresů, okres Litomyšl patřil do Kraje Pardubického, seznam obcí, plocha, počet domů a počet obyvatel je na stranách 211-212.

Okres Litomyšl měl celkovou plochu 38 248 ha, počet domů 6940 a počet obyvatel 28763.

Pokud máte zájem o kopii příslušných stran, informace o reprografických službách na objednávku jsou uvedeny na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_repro_obj.htm , k ceně za kopie se připočítává příprava dokumentu (čl. 22), balné a poštovné dle tarifu České pošty (čl. 19, resp. 25) - viz ceník NK ČR http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm .

Obdobný titul vyšel v roce 1965, okres Litomyšl zde však již samostatně není uveden.