Oficiální nazvy republiky

Text dotazu

Dobrý den, mám dotaz na oficiální názvy republiky a datum jejich změn od vzniku Československa v roce 1918 až do 1993. Za odpověď předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den, historii oficiálních názvů Československa shrnuje přehledně heslo ve volně odstupné encyklopedii Wikipedia: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesko.

Z literatury doporučujeme např.
Dějiny zemí Koruny české v datech / František Čapka. -- 3., opr. a dopl. vyd. -- Praha : Libri, 1999. -- 1001 s. : il., mapy, portréty, erby ; 21 cm