odsun Němců

Text dotazu

Dobrý den,
mám zájem najít informace o odsunutých Němcích z Jablonecka, a jde mi konkrétně o rodinu Petrášků, nyní se píší Petratschek a jejich syn se jmenuje Gerd Petratschek. Také o rodinu Yuty, nyní provdané Petratschek, jejíž jméno za svobodna neznáme. Nejvíce nás zajímá, zda byli loajální k Čechům, nebo k Němcům. Víme že byli přesunuti do Neugablonz. Přednášku u Vás vedla v roce 2015 pani Petrasek. Prosím o případný kontakt na ní. Třeba je jejich příbuzná a pověděla by nám více.
velmi děkuji za Váš čas a ochotu a jsem s pozdravem.

Odpověď

Dobrý den Vám přeji z Městské knihovny v Jablonci nad Nisou.

Na odpověd k Vašemu specifickému dotazu v naší studovně nemáme potřebné materiály,

ale na adrese: http://www.soalitomerice.cz/soka-jablonec-nad-nisou/

najdete kontakty na pracovníky zdejšího archivu, kteří Vám - pokud to bude jen trošku možné - potřebné

informace rádi poskytnou.