Odkud je "všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo"?

Text dotazu

Zdravím,

odkud je hláška "všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo" nebo "všichni jsou divní, jenom já jsem letadlo" nebo tak podobně?

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

omlouváme se, ale bohužel se nám nepodařilo najít odkud pochází zmíněná hláška ani ve zdrojích na volném internetu ani v knihách zabývajících se rčeními, pořekadly, vtipy apod. U podobných hlášek je velice těžké dopátrat se autora či původního použití.

Doporučili bychom Vám, abyste se ještě zkusili obrátit na jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český AV ČR http://www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna/zakladni-kontakty.html, kde jsou odborníci zabývající se českým jazykem a mohli by být kompetentnější zodpovědět Váš dotaz.