odborná literatura k tématu "vztah sociálního pracovníka a klienta"

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o doporučení další odborné literatury, která se zabývá vztahem sociálního pracovníka a klienta. Zatím jsem objevila pouze O. Matouška a K. Kopřivu.
Zpracováváme téma: Význam vztahu sociální pracovník - klient (v práci s duševně nemocnými).

Odpověď

Dobrý den,

literaturu doporučujeme vyhledávat v bázi NKC Národní knihovny, http://aleph.nkp.cz/cze/nkc zadáním klíčových slov.
Uvádíme příklady literatury vyhledané zadáním klíčových slov "duševně nemocný". Záznamy uvádíme v zobrazení "stručný záznam", ve "standardním záznamu" se zobrazí další předmětová hesla, jako např. sociální rehabilitace, sociálně psychologický výzkum :

-[Č.záznamu: 002184459]
 Aktivní začleňování osob s duševní poruchou prostřednictvím multidisciplinárních tymů [i.e. týmů / autoři Jana Podhajská ... et al.]. -- Praha : ESET-HELP, 2011. -- 35 s.
-[Č.záznamu: 001694116]
 CAN: Camberwellské šetření potřeb : komplexní metoda šetření potřeb závažně duševně nemocných : manuál / česká verze Václava Probstová ... [et al.]. -- Praha : Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví, 2006. -- 63 s.
-[Č.záznamu: 002166466]
 Etika a komunikace s osobami se zdravotním postižením / Ivana Treznerová, Olga Krejčířová. -- 1. vyd.. -- Olomouc : Univerzita Palackého v Olomouci, 2010. -- 58 s.
-[Č.záznamu: 002105886]
 Komunikace s lidmi s postižením / Josef Slowík. -- Vyd. 1.. -- Praha : Portál, 2010. -- 155 s.
-[Č.záznamu: 001964929]
 Česká asociace pro psychické zdraví [elektronický zdroj]. -- [Praha] : Česká asociace pro psychické zdraví
-[Č.záznamu: 000070718]
 Sborník sociálního lékařství. Sv. 2. -- Praha : ASN repro, 1992. -- 31 s.

Další literatura na toto téma, včetně článkové, by mohla být obsažena i databázi BMČ (http://www.medvik.cz/bmc/) specializované na oblast medicíny.