OCR - rekognizér textu a diakritika

Text dotazu

Mám dotaz ohledně dostupných programů OCR na rozeznávání naskenovaného textu, speciálně jestli existují rekognizéry, které zpracují diakritiku češtiny. Částečně tím navazuji na dotaz ze 4.1.2008 "Úprava naskenovaného textu", kde se někdo zajímá právě o tuto tematiku. Používám FreeOCR, který v případě anglických textů funguje. Je dostupný nějaký program pro češtinu s diakritickými znaménky, nejlépe přímo vyvinutý v ČR?

Odpověď

Vašim potřebám vyhovuje pro windows Abbyy FineReader Pro ve verzi 5, která byla obsahem některého z chip CD či DVD, cca 3-4 roky nazpět.