Obtížnost japonštiny

Text dotazu

Kolikátý v pořadí podle obtížnosti od nejtežšího je Japonština?

Odpověď

Dobrý den,

nepodařilo se nám vyhledat žádné oficiální řebříčky obtížnosti jazyků. Domníváme se také, že tento dotaz ani nelze jednoznačně zodpovědět. Pro každého totiž bude těžký a obtížný jiný jazyk. Přesto zasíláme alespoň odkazy na několik diskuzí na toto téma:

Projité zdroje: