Obor studia

Text dotazu

Dobrý den, já bych se Vás chtěl zeptat jaký si vybrat obor ekonomické lyceum nebo obchodní akademie? Na jaký obor nastoupit abych měl větší šanci přijetí na Vysoké škole?

Odpověď

Dobrý den, doporučili bychom Vám podívat se na specifika daných škol a podle těch se rozhodnout. Pravděpodobně ani neexistuje statistika, která by nějak postihovala, zda máte větší šanci z lycea či obchodní akademie. Existují statistiky úspěšně přijatých absolventů středních škol, které můžete naleznout na stránkách jednotlivých vysokých škol nebo se takové statistiky dají naleznout i na internetu. Ty Vám pak řeknou, jakou máte procentuální šanci jako jedinec se dostat na vysokou školu, na konkrétní obor. Ovšem kolik je na Vysoké škole ekonomické lidí, kteří studovali na lyceu a kolik na obchodní akademii nevíme. Určitým ukazatelem prestiže střední školy může být procento úspěšných uchazečů, to ale zase musíte počítat s tím, že na takovou školu je těžší se dostat.