Objekty Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje v Plzni

Text dotazu

Zajímalo by mě, jaký architekt (či architektonická kancelář) projektoval pro knihovnu rekonstrukci dvou budov v bývalých kasárnách. A ještě jsem se chtěl zeptat, zda i historická budova prošla rekonstrukcí

Odpověď

Knihovna v této chvíli prochází třetí rekonstrukcí.
V letech 1953-57 pod patronací Ministerstva školství věd a umění - Pražský restaurátorský ateliér a stavební podnik.
Poté v letech  1987-1994  fasády a vestavba půdního depozita - Stavební podnik Plzeň -jih Klatovy.
Od roku 1994 do současnosti se postupně rekonstruují 3 budovy depozitářů v areálu bývalých kasáren na Borech- zde pracovala firma Blue  stav , nyní v posledním objektu firma Stavpran. Na pracích se však podílí i řada dodavatelských firem zajišťujících technologii, kompaktní regály a vzduchotechniku, vybavení. Většinu projekčních prací zajišťuje ateliér Projekty staveb - interiéry  ing. Jiří Dolejš.
Samostatně byla zajištěna  rekonstrukce kotelny.
Dokončení  depozitáře  č. 3 na Borech a dokončení rekonstrukce a otevření volného výběru v hlavní budově se plánuje do konce roku 2009.