Objednávka knihy do studovny

Text dotazu

Prosím objednat titul Cesta do středu země- autor
J.Verne. Překlas J.K.J - vydaný v roce 1882. Je možnost podívat se na tento
výtisk ve studovně?

Odpověď

Dobrý den,
knihu J.Verna "Cesta do středu země" v překladu J.K.J. vydanou v roce 1882 vlastní Národní knihovna ve dvou exemplářích. Jeden je uložen v Národním konzervačním fondu v Hostivaři, druhý v Klementinu. Záznam o exempláři, který si můžete půjčit do Všeobecné studovny NK ČR, popřípadě do Studovny vědeckých pracovníků, v případě, že by kniha byla již převedena do fondu 19.století, naleznete v Naskenovaných katalozích (KATIF):
http://katif.nkp.cz/ . Cesta k listku: Generální katalog I., v levé svislé liště US -VAGŠ, VERHAL-VERNH, v pravé svislé liště číslo naskenovaného
lístku: 1561. Knihu si přes tento katalog můžete předem objednat pomocí formuláře, který se vám otevře po rozkliknutí kolonky "Objednat titul" (nad naskenovaným lístkem). Pracovníci Haly služeb NK ČR Vás budou prostřednictvím e-mailu informovat o průběhu zpracování Vaší objednávky.
Knihu si takto můžete objednat i v případě, že dosud nejste registrovanou čtenářkou Národní knihovny, pro přístup ke knize ve Všeobecné studovně je ovšem registrace v NK ČR nezbytná.