O.Šetka, Nový slovník cizích slov v moderní češtině, datum vydání

Text dotazu

Vážení, potřebovala bych vědět alespoň přibližné datum vydání, které v příslušné publikaci není uvedeno. Jde o Nový slovník cizích slov v moderní češtině od prof. Dr.O.Šetky, vydaný nakladatelstvím J.Lorenz v Třebíči na Moravě. Jde o první vydání. Nikde není uveden rok vydání. Předpokládám, že šlo o dobu první republiky někdy po 1.světové válce.

Odpověď

Dobrý den,

první vydání slovníku vyšlo v roce 1935, vročení v něm uvedeno není. Druhé vydání je z r. 1946, v něm již je rok uveden. Údaj čerpáme z katalogů Národní knihovny. V bázi NKC (http://sigma.nkp.cz/F) najdete údaj v hranatých závorkách, což znamená, že v knize samé uveden není. Tyto údaje byly většinou doplňovány do katalogů v době vydání.