Nový dokument v knihovně, zpracování dokumentů

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o nějaký odkaz na internetové stránky, kde bych se dozvěděla podrobnější informace o příjmu nového dokumentu do knihovny, o jeho prvotní evidenci a zpracování? Z praxe trochu vím, jak se postupuje, ale ráda bych si informace doplnila. Předem děkuji za odpověď.

bohužel se nám nepodařilo nalézt žádnou webovou stránku, která by popisovala přijímání nových dokumentů v knihovně s jejich následujícím zpracováním. Okrajově by Vám mohl pomoci pouze portál Informace pro knihovny, sekce Odborné činnosti a poradenství, http://knihovnam.nkp.cz/.
Dále uvádíme publikace nalezené v databázi Knihovny knihovnické literatury - KKL (http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=KKL):

1) JURČACKOVÁ, Zora. Spracovanie dokumentov v knižniciach a informačných inštitúciách : teoretické základy a perspektívy. Bratislava : Centrum vedecko-technických informácií SR, 1997. 135 s. ISBN 80-85165-64-3.

2) JAKUBÍČEK, Milan. Evidence, revize, ztráty a obsahové prověrky fondů knihoven. Brno : Státní vědecká knihovna, 1984. 42 s.

3) KIŠŠOVÁ, Jaroslava. Knižničné spracovanie a uloženie informačných fondov. Bratislava : Slovenská technická knižnica, 1974. 111 s.

4) Organizace knihovních fondů a katalogů :nprůzkumová verze učebních textů pro střední knihovnické školy. Praha : Státní knihovna ČSSR, 1967. 282 s.

5) Evidence a revize knihovních fondů. In: Čtenář. -- ISSN 0011-2321. -- roč. 50, č. 6 (1998), s. 180-181

6) Prvotní zpracování knih. In: Knihovna. -- č. 1 (1994), nestr.

7) STRAKA, Josef. Budování informačních fondů. Díl 2, Metodika, technika, organizace. Praha : UVTEI-Institut pro mimoškolní vzdělávání, 1982. 131 s.

8) ULMANNOVÁ, Renata. Metodika budování informačních fondů v odborných knihovnách. Praha : UVTEI, 1988. 216 s.

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

10.12.2007 08:00