noviny ze dne narození

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda by bylo možné vytvořit kopii/scan novin ze dne narození? Konkrétně by se jednalo o den 3. 11. 1986. Děkuji, Žaloudková

Odpověď

Dobrý den,

paní Žaloudková, bohužel v Regionální knihovně Karviná neuchováváme tak dlouho denní tisk. Jediné noviny, které máme jsou Zprávy Karvinska, které vyšly 1. 11. a 8. 11. 1986.

Volala jsem do Státního okresního archivu v Karviné, jestli nemají nějaké noviny tam. Mají tam noviny i z roku 1986, ale svázané ve vazbě, takže prostředek těch novin není po okopírování čitelný. Proto neposkytují fotokopii novin. Můžete si je ovšem nafotit na mobilní telefon nebo na fotoaparát a pak vytisknout. Badatelna je otevřená v pondělí a ve středu a můžete tam přijít i bez objednání.