noviny z roku 1927

Text dotazu

Dobrý den, jsou archivovány nějaké noviny z 15.1.1927 a je možné získat jejich kopii? Děkuji za odpověď a přeji hezké vánoce.

Odpověď

Dobry den,

ve fondu NK CR se nachazeji z Vami hledaneho obdobi napr. tato periodika:
- Pravo lidu (mikrofilm, signatura MfC 3920) - vydani Prava lidu z 15.1.1927 a Vecernik Prava lidu z 15.1.1927
- Lidové noviny (signatura 54 A 2269) - ranni a odpoledni vydani Lidovych noviny z 15.1.1927
- Rude pravo (signatura 54 A 2270) - vydani Rudeho prava z 15.1.1927 a Vecernik Rudeho prava z 15.1.1927

Kopie je mozne zhotovit na zakazku. Cena 1 strany formatu A3 je 13,- Kc (kopie z originalnich vazanych predloh zhotovene prostrednictvim velkoformatoveho skeneru), pripadne 9,50 Kc (kopie z jiz hotoveho mikrofilmu z fondu NK CR). K cene kopii se dale pricitaji poplatky za pripravu predlohy (do 10 citaci pausalne 30,- Kc), poplatek za balne 35,- Kc a postovne ve skutecne vysi. Kopie v rozsahu do 30 stran jsou zhotovovany do 1 tydne.
Kopie je mozne zhotovit osobne ve studovne NK CR i vlastnim digitalnim fotoaparatem (bez pouziti stativu ), ale v tom pripade je jiz nutne mit platny ctenarsky prukaz - http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_jak_to_chodi.htm.
Zhotovovane kopie jsou urceny dle Autorskeho zakona c. 121/2000 Sb. ve zneni nasledujicich predpisu pouze pro vzdelavaci, vyzkumnou ci osobni potrebu objednavatele.
Ke zhotoveni kopii na objednavku je nutny Vas souhlas s vyse uvedenymi podminkami. Tento souhlas, upresneni vybraneho periodika a adresu, na kterou maji byt kopie zaslany, nam prosim zaslete na adresu reference@nkp.cz.