Noviny vydávané v Plzni v roce 1911

Text dotazu

hledám záznamy o 4.sjezdu českých šachistů 1911 v Plzni.
Sjezd se konal v srpnu 1911 a rád bych zjistil nějaké informace z tehdejších plzeňských novin.
Pokud vím, měly v Plzni vycházet Plzeňské listy, Český deník a možná ještě něco. Vlastní SVK v Plzni tyto nebo nějaké jiné plzeňské noviny z roku 1911? Jak bych je mohl prostudovat?

Odpověď

V roce 1911 vycházely v Plzni v českém jazyce následující deníky a noviny:

Mikrofilmy
- dostupné pouze prezenčně v čítárně:
Nová doba [mikrodokument] : orgán lidu pracujícího. -- Plzeň : František Unger, 1896-1945.
Plzeňské listy [mikrodokument]. -- Plzeň : J.R. Port, 1875-1911.

Tištěné dokumenty
- dostupné pouze prezenčně. Nutno objednat prostřednictvím konta http://aleph.svkpl.cz do jedné ze studoven (všeobecná studovna nebo čítárna), tituly budou ze skladu v hlavní budově vyexpedovány na místo objednání do 60 minut od přijetí požadavku systémem (toto platí pouze v provozní době knihovny), ve studovně budou půjčeny 14 dnů:
Český západ : illustrovaný týdenník křesťansko-sociální. -- V Plzni : Ant. Havelka, 1908-1939. - kmenová signatura 7103
Plzeňský kraj : agrární list věnovaný zájmům lidu na českém západě. -- V Plzni : Rolnické vydavatelské a tiskařské družstvo, 1907-1914. - kmenová signatura 744

Český denník vycházel až od roku 1912.

Nabízíme Vám také rešeršní služby (v tomto případě excerpci dobových periodik), viz. http://www.svkpl.cz/bis2.htm , speciální studovn 2.p., po-pá 8-18.