noniny nazvané Domov a svět ročník 1927, svázané do knihy

Text dotazu

Dobrý den, mám doma staré noviny svázané do knihy, jedná se o Domov a svět ročník 1927. Zajímalo by mě jak časté byli takové svazky a jestli jsou podobné někde dostupné. Dekuji

Odpověď

Dobrý den,

v minulosti bylo poměrně časté, že si lidé či instituce nechávali svazovat celé ročníky novin i časopisů do jednoho či několika svazků. Je to výhodné,  i dnes to stále provádí hodně knihoven. Nejinak tomu bylo i u Vámi uvedeného časopisu. Pokud se podíváte např. do Souborného katalogu ČR (viz odkaz níže), zjistíte, že Vámi uvedený ročník časopisu je v katalozích řady knihoven, např. v knihovně v Olomouci či Plzni, v muzeu v Lounech či Chrudimi. Občas se svázané ročníky časopisu objeví i v nabídce antikvariátů.

Použité zdroje

http://aleph.nkp.cz/F/?func[…]00107590&local_base=SKC