Neorock

Text dotazu

Dobrý den, prosím o vysvětlení pojmu \"neorock\".

Odpověď

Dobrý den, pojem "neorock" je v knize "Sondy do popu a rocku" vysvětlen takto:
"V tříšti různých "neo", charakteristické pro osmdesátá léta, patří americký neorock k nejprofilovanějším jevům. Jeho geneze byla prostá: Byla to reakce na komerční scénu. Nabyla podoby projevů inspirovaných šedesátými léty, někdy i staršímy kořeny americké lidové hudby (názvuky na county, rhytm and blues)"....." vzdálenou inspirací byl i britský punk."
K předním kapelám amerického neorocku patří skupina R.E.M.
Zdroj: Sondy do popu a rocku / Ivan Poledňák, Ivan Cafourek. -- 1. vyd.. -- Jinočany : H & H, 1992. -- 175 s.