nemocnice, špitály v Olomouci 18.-19.století

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych zjistit monografie,
které se zabívají tématém nemocnice, špítálů v Olomouci, hlavně mi jde o
všeobecnou zemskou nemocnici. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

informace, které Vás zajímají, můžete sama hledat v elektronickém katalogu (NKC), který je volně přístupný z první webové stránky Národní knihovny ČR (www.nkp.cz ).

Pokud je v některé knize o Olomouci zmínka i o všeobecné zemské nemocnici, nemusíme na to přijít, protože knihy neprolistováváme, pouze vybíráme podle předmětových hesel nebo klíčových slov z databaze.

Doporučuji obrátit se s dotazem i na Státní vědeckou knihovnu v Olomouci http://www.vkol.cz/cs/ , mohli by mít zmapovanou svoji část regionu podrobněji. Dále by mohli mít nějaké informace ve Státním okresním archivu v Olomouci http://www.archives.cz/zao/olomouc/home/index.html nebo ve Vlastivědném muzeu v Olomouci http://www.vmo.cz/ .

Z monografií, které jsou k dispozici ve fondu Národní knihovny ČR doporučuji:

DUDA, Miloslav a kol. Historie chirurgie. Vybrané statě olomoucké a moravské chirurgie. Olomouc: Univerzita Palackého, 2009. ISBN 978-80-244-2167-4.
Signatura NK ČR 54 F 95818 (Stati na str.21-80)

KOUTNÝ, Vratislav. 60 let nemocnice na Nové ulici v Olomouci. Olomouc: Krajské ústředí Zdravotnické osvěty, 1959. 46 s.
Signatura NK ČR 54 G 76630

KOLEK, Vítězslav. 80 let respirační medicíny v Olomouci 1927-2007. Olomouc: Fakultní nemocnice, 2007. ISBN 978-80-244-1588-8.
(jen krátká zmínka) Signatura NK ČR 54 H 267821

O nemocnici v Olomouci a o zdravotnictví vůbec vyšlo nejspíš i několik článků v periodikách nebo různých sbornících. Doporučujeme zaměřit se i na tento zdroj.