Nemecke tabory v okoli nyrska a svate kateriny ve 2 svetove valce

Text dotazu

Dobry den chtel bych se Vas zeptat kde mela nemecka armada ve 2 svetove valce tabory v okoli nyrska, svate kateriny a hojsovy straze. Popripade kudy ustupovali z techto mist. Predem dekuji za odpoved.

Odpověď

Dobrý den,

v našich fondech máme k dispozici pouze jeden dokument, který se věnuje vzpomínkám na osvobození  okolí Nýrska i Nýrska jako takového. Z něho vyplývá, že žádná větší složka německé armády neměla v okolí Nýrska ležení. Do bojů s nepřítelem byly nasazeny jednotky SS, Volkssturm a jedna kapitola se zmiňuje o ženském oddílu Wermachtu. Zdroj: BALCAR, Bohuslav. Nýrsko: osvobození 1945. 1. vyd. Domažlice: Resonance, 2014. 46 s. Z Normandie přes Ardeny až k nám. ISBN 978-80-905193-4-3.