největší rybník v ČR

Text dotazu

napiste nam prosim velmi rychle jaky je nejvetsi rybnik v cesky republice a muzete neco vice o nem ale rychle mame zemepis a zalezi mi na znamce

Odpověď

Dobry den, predem bychom Vas chteli upozornit, ze sluzba Ptejte se knihovny v zadnem pripade neslouzi k vypracovavani skolnich uloh, ani jako rychla napoveda vyuzivana behem vyucovani. Termin na zodpovezeni zaslaneho dotazu je 48 hodin.

V publikaci
Ceska kniha rekordu. Pelhrimov : Dobry den, 2003. ISBN 80-239-1256-9. s. 8

je jako nejvetsi cesky rybnik uveden rybnik Rozmberk:
"Rybnik Rozmberk v Trebonske panvi je nejvetsi ze vsech rybniku v CR. Ma plochu 489 ha a maximalni hloubku 6,2 m. Jeho hladina je v nadmorske vysce 427 m. Objem zadrzovane vody je 5,86 milionu m3. Rybnik byl vybudovan v letech 1584-90 vehlasnym rybnikarem Jakubem Krcinem z Jelcan."

Dalsi informace o rybniku Rozmberk jsou napr. v knize DAVID, Petr, SOUKUP, Vladimir. 999 turistickych zajimavosti Ceske republiky. Praha : Kartografie : Euromedia Group - Knizni klub : Soukup & David, 1999. ISBN 80-7011-656-0, 80-242-0183-6. s. 274.

Informace muzete nalezt i na internetu, napr.
http://www.jiznicechy.org/cz/index.php?dir=ost&file=rozmberk