Největší manažeři

Text dotazu

Dobrý den,

chtěla bych Vás požádat o radu. Mám vyjmenovat největší úspěšné manažery součastnosti a minulosti, ale nedaří se mi tyto informace nikde najít, pokud pominu jména jako Jobs, Gates. Mohli byste mi, prosím, poradit?

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

příklady úspěšných manažerů, kteří ovšem nemusí být tolik  známí jako jejich medializovanější kolegové, naleznete např. v následujících zdrojích, do kterých jsme zahrnuli jak světové, tak i české manažery:
* Byznys idol. Praha: Economia, 2011. 114 s. Fenomén. ISBN 978-80-85378-39-9.
Předmětová hesla: manažeři -- Česko -- 20.-21. stol. * osobnosti -- Česko -- 20.-21. stol. * manažeři -- 19.-21. stol. * osobnosti -- 19.-21. stol.

* Kazdová, Alena. Klání úspěšných. Ekonom, 1999, 43(11), s. 44-45. ISSN 1210-0714.
Předmětová hesla: podnikový management * podnikání * firmy * nejlepší firmy * manažeři * Manažer roku '98 * Manažerka roku '98 * Česko. * r. 1999

* Přehled významných, ale pravděpodobně méně známých manažerů - http://hn.ihned.cz/c1-49150140-svetovi-investicni-magove

* Manažer Richard Branson - http://www.menzone.cz/richard-branson-miliardar-484/