Nejnižší a nejvyšší naměřená teplota v české historii

Text dotazu

Jaka je nejnizsi a nejvyssi namerena teplota v ceske historii?

Odpověď

Nejvyšší teplota byla naměřena 27.7.1983 v Praze- Karlově a činila 38,5°C.
Nejnižší teplota byla naměřena 9.2.1956 na meteorologické stanici Červená (umístění stanice Nízký Jeseník) a její hodnota byla -34,4°C.

Všechna měření byla prováděna Českým hydrometeorologickým ústavem.
Více informací, včetně bližších popisů stanic a dalších meteorologických údajů naleznete na adrese: http://www.chmi.cz/meteo/opss/stanice.html.