Nejlepší sportovec světa

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych věděla, kdo a kdy poprvé udělil titul nejlepší sportovec světa? Jaká je historie této ceny?

Odpověď

Dobrý den, titul vyhlašuje Association Internationale de la Presse Sportive (Mezinárodní asociace sportovního tisku). Pokud jsme zjistili, titul byl vyhlašován od. r. 1965 (pro muže), od r. 1973 také pro ženy a týmy. Přehled oceněných sportovců najdete na této adrese:
http://www.aips-media.com/index.html (rubriky: More about AIPS/ Best Athletes).