Nejdražší (české) umělecké dílo

Text dotazu

Prosím o zjištění, za jakou částku se prodal/vydražil nejdražší výtvarný artefakt českého umělce.

Děkuji za odpověď.

Odpověď

Vážený pane *,

podle všeho by se mělo jednat o obraz Františka Kupky Studie na červeném pozadí, který byl v červnu 2013 v Londýně vydražen za rekordních 1,9 milionu liber. V přepočtu je to po přičtení všech poplatků více než 60,7 milionu korun. Viz např.

SKŘIVÁNEK, Jan. Nový rekord za dílo českého umění: Obraz Františka Kupky se prodal za více než 60 milionů korun. In: ART+: vše o trhu s uměním [online]. Praha: Ambit Media, 2013, 20. 6. 2013 [cit. 2014-11-01]. Dostupné z: http://www.artplus.cz/cs/aukcni-zpravodajstvi/1/novy-rekord-za-dilo-ceskeho-umeni

Frantisek Kupka | Lot | Sotheby's