něco k hudbě

Text dotazu

Dobrý den. Nedávno jsem se ptala co je to PUNK!!!
Odpověděli jste a za to jsem moc ráda. Ale nerozumím jednomu slovu což je
"odnož rocku", jestli by jste mi mohli přibližit co je to tak budu jenom
ráda.

Odpověď

Dobrý den,

v tomto případě výraz odnož znamená "to, co z něčeho vybíhá, co s něčím svým původem souvisí". Tedy to, co se z rocku vyvinulo, co má původ v rocku, svým původem s rockem souvisí. Další příklady: odnož horského pásma - odbočka nebo odnož rodu - "větev" nebo "potomek".

Zdroj: Slovník spisovného jazyka českého. Díl III., M-O. Praha: Academia, 1989. 637 s.