Název ulice - správný tvar napsaného jména

Text dotazu

V našem městě se jedna ulice jmenuje po lingvistovi Františkovi Faustinovi Procházkovi. Na zastupitelstvu vznikl spor v jakém tvaru by toto jméno mělo být napsané na ceduli. Jsou dvě možnosti F.F.Procházky nebo F. F. Procházky. Část zastupitelů tvrdí, že ve tvaru FtečkaFtečkamezeraProcházky druhá část zase tvrdí, že FtečkamezeraFtečkamezeraProchazky. Která varianta je správná a podle jakých pravidel? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobry den, Vas jazykovy problem jsme konzultovali s odbornou pracovnici Jazykove poradny Ustavu pro jazyk cesky Akademie ved CR a s pracovnici Ceskeho narodniho korpusu Filosoficke fakulty Univerzity Karlovy. Z obou konzultaci vyplyva jednoznacne, ze se po tecce delaji mezery. Cituji pracovnika jazykove poradny:
"Obecné pravidlo ríká, ze se po tecce píse mezera. V tomto prípade není duvod toto pravidlo prekracovat. Nálezitá podoba psaní tedy je "ulice F. F. Prochazky".