Název ulice - správný tvar napsaného jména

V našem městě se jedna ulice jmenuje po lingvistovi Františkovi Faustinovi Procházkovi. Na zastupitelstvu vznikl spor v jakém tvaru by toto jméno mělo být napsané na ceduli. Jsou dvě možnosti F.F.Procházky nebo F. F. Procházky. Část zastupitelů tvrdí, že ve tvaru FtečkaFtečkamezeraProcházky druhá část zase tvrdí, že FtečkamezeraFtečkamezeraProchazky. Která varianta je správná a podle jakých pravidel? Děkuji za odpověď.

Dobry den, Vas jazykovy problem jsme konzultovali s odbornou pracovnici Jazykove poradny Ustavu pro jazyk cesky Akademie ved CR a s pracovnici Ceskeho narodniho korpusu Filosoficke fakulty Univerzity Karlovy. Z obou konzultaci vyplyva jednoznacne, ze se po tecce delaji mezery. Cituji pracovnika jazykove poradny:
"Obecné pravidlo ríká, ze se po tecce píse mezera. V tomto prípade není duvod toto pravidlo prekracovat. Nálezitá podoba psaní tedy je "ulice F. F. Prochazky".

Jazyk, lingvistika a literatura

01.02.2008 15:45

Mačejovská píše:
Pátek 24.11.2017 10:02

je správně U Městských domů (Praha 7), nebo U městských domů?
Děkuji.
Úterý 28.11.2017 17:15
dle pravidel českého pravopisu by měla být správně varianta "U Městských domů"

"Předložka i přídavné jméno se píšou vždy s velkým písmenem, podstatné jméno se v převážné většině píše s malým písmenem: K Lesnímu divadlu, Na Staré vinici, Pod Vodárenskou věží, U Horského pramene, U Panského dvora, Za Obecním úřadem."