Návod na zhotovení kroje

Text dotazu

Vážená knihovnice, prosím o odpověď, jestli je součástí knihy Kyjovský kroj slovem i obrazem od autora Čeňka Podlipského je příloha na návod zhotovení kroje od A. Hudcové.

Odpověď

Dobrý den,

Bohužel knihu Kyjovský kroj slovem a obrazem v naší Knihovně Ústavu etnologie nemáme. Rovněž není ani v Knihovně Etnologického ústavu AV ČR.

Našli jsme ji však v katalogu Městské knihovny v Praze, kde je k dispozici pouze prezenčně. Zde byste si potřebné části mohla určitě okopírovat.

V katalogu Národní knihovny je poznámka, že kniha obsahuje popis od A. Hudcové a střih ke zhotovení. V Národní knihovně jde ale o archivní exemplář, který není zřejmě běžně k dispozici. Předpokládáme ale, že to bude obsahovat i kniha v Městské knihovně.