nářečí

Text dotazu

Dobrý den, existuje prosím nějaká sbírka Česko-moravského nářečí -oblast Nového Města na Moravě-Mám na mysli sbírku např. lidového vyprávění. Vím o existenci knihy Nářečí Českomoravské z edice Rozpravy České akademie císaře F.Josefa pro vědy -třída III, číslo 22 -hledám podobné zdroje. Děkuji velice

Odpověď

Dobrý den,

v naší Knihovně M.J.Sychry ve Žďáře nad Sázavou si můžete vypůjčit knihy:

Křičková, Pavla - Horácké nářečí : besedy s dědouškem Ondráčkem. II.

Od Horácka k Podyjí :vlastivědný sborník jihozápadní Moravy (sborníky máme z let 1926 - 1934)

Dále je možnost zapůjčit nějaké materiály v Muzeu Horácké galerie v Novém Městě na Moravě. Zde budu zítra kontaktovat jejich pracovnici, tak věřím, že společně ještě něco dopátráme.

V příloze ještě posílám seznam snad použitelné literatury kterou by bylo možné objednat v jiných knihovnách nebo alespoň nahlédnout prezenčně v Národní knihovně v Praze.

Použité zdroje

Souborný katalo ČR
Katalog knihovny M.J.Sychry, Žďár nad Sázavou
Horácká galerie Nové Město na Moravě

Přílohy