Náplň pracovníků velvyslanectví

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, co dělají pracovníci na velvyslanectví.
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Vážená paní,

     posílám Vám výběrový seznam knih (+ 1 článek) na téma činnost velvyslanectví:

     -----
     Zaznamy vyhledane v databazich NK CR

     Knihy:

     Cislo zaznamu:         1
     [C.zaznamu: 004209917]
     Dangerous dreamers : the Australian anti-democratic left and Czechoslovak agents / Peter Hruby. -- New York ; Bloomington : iUniverse, c2010. -- xxxii, 387 s.

     Cislo zaznamu:         2
     [C.zaznamu: 004415843]
     Poslanstva na Cetinju / [tekst Jelena Durovic]. -- Cetinje : Centralna narodna biblioteka Crne Gore "Durde Crnojevic", 2010. -- 95 s. : il. (nektere barev.) 22 cm

     Cislo zaznamu:         3
     [C.zaznamu: 004461015]
     Povsednevnaja zizn' carskich diplomatov v XIX veke / Boris Grigor'jev. --
Moskva : Molodaja gvardija, 2010. -- 519 s., [16] l. obr. pril. : il., portrety, faksimile ; 22 cm

     Cislo zaznamu:         4
     [C.zaznamu: 003899374]
     Deutsche Gesandtschaftsberichte aus Prag : innenpolitik und Minderheitenprobleme in der Ersten Tschechoslowakischen Republik. Teil 3, Von der Regierung unter Svehla bis zum Vorabend der nationalsozialistischen Machtergreifung in Deutschland 1926-1932 : Berichte des Gesandten Dr. Walter Koch / ausgewahlt, eingeleitet und und kommentiert von Manfred Alexander. --
Munchen : Oldenbourg, 2009. -- xxi, 448 s. ; 24 cm

     Cislo zaznamu:         5
     [C.zaznamu: 004125211]
     Prvni ctyri roky Velvyslanectvi Bosny a Hercegoviny v Ceske republice, 2005-2009 : prehled kulturnich akci = Prve cetiri godine Veleposlanstva Bosne i Hercegovine u Ceskoj Republici, 2005-2009 : pregled kulturnih akcija / [autor katalogu Zvjezdana Markovic]. -- Praha : Velvyslanectvi Bosny a Hercegoviny v Praze : Fori Prague, 2009. -- 83 s. : barev. il., portrety ; 21 cm

     Cislo zaznamu:         6
     [C.zaznamu: 004327119]
     Satow's diplomatic practice. -- 6th edition / edited by Sir Ivor Roberts. -- Oxford : Oxford University Press, 2009. -- lvi, 730 s., [1] s. obr. pril. : il. ; 25 cm

     Cislo zaznamu:         7
     [C.zaznamu: 003565020]
     Soumrak a usvit ceskoslovenske diplomacie : 15. brezen 1939 a ceskoslovenske zastupitelske urady / Jan Nemecek. -- Vyd. 1.. -- Praha : Academia, 2008. -- 636 s., [16] s. obr. pril. : il., portrety, faksim. ; 21 cm

     Cislo zaznamu:         8
     [C.zaznamu: 002526100]
     Ambasada polska w ZSRR w latach 1941-1943 / Beata Szubtarska. -- Warszawa : Wydawnictwo DiG, 2005. -- 205 s. : tabulky ; 25 cm

     Cislo zaznamu:         9
     [C.zaznamu: 002429421]
     Buquoysky palac : francouzske velvyslanectvi v Praze = lLe ePalais Buquoy : ambassade de France a Prague / Mojmir Horyna ... [et al.] ; fotografie Prokop Paul. -- Paris : Grund, 2005. -- 192 s. : barev. il.

     Cislo zaznamu:        10
     [C.zaznamu: 002444700]
     Kontaktni ambasady NATO : nova dimenze zahranicni politiky CR (2000-2005) / Petr Just, Petr Zlatohlavek. -- 1. vyd.. -- Praha ; Ostrava : Pro Informacni centrum o NATO vydalo sdruzeni Jagello 2000, 2005. -- 39 s. : il., portrety ; 21 cm

     Cislo zaznamu:        11
     [C.zaznamu: 002077923]
     Praha - Washington - Praha : depese velvyslanectvi USA v Ceskoslovensku v listopadu a prosinci 1989 = Prague - Washington - Prague : reports from the United States Embassy in Czechoslovakia, November - December 1989 / k vydani pripravil Vilem Precan. -- Praha : Knihovna Vaclava Havla, 2004. -- [803] s., [32] s. obr. pril. : il., portrety, faksim. ; 24 cm

     Cislo zaznamu:        12
     [C.zaznamu: 002717281]
     Deutsche Gesandtschaftsberichte aus Prag : Innenpolitik und Minderheitenprobleme in der Ersten Tschechoslowakischen Republik. Teil I, Von der Staatsgrundungs bis zur ersten Kabinett Benes 1918-1921 Berichte des Generalkonsul von Gebsattel, des Konsuls Konig und des Gesandten Professor Saenger / ausgewahlt, eingeleitet und kommentiert von Manfred Alexander. --
Munchen : Oldenbourg, 2003. -- 751 s. ; 23 cm

     Cislo zaznamu:        13
     [C.zaznamu: 002799380]
     "America the beautiful" : an exhibition of American Art, in the residence of the United States Ambassador to the Czech republic = Prekrasna Amerika : vystava v rezidenci velvyslance Spojenych statu americkych v Praze / Anne Johnson, reditekla programu Umeni na ambasadach. -- Washington : The art in embassies program, 2002. -- 32 s., obr.

     Cislo zaznamu:        14
     [C.zaznamu: 000954008]
     L'Ambasciata d'Italia a Praga / [fotografie di Giorgio Avigdor e Milan Posselt]. -- Praga : Istituto Italiano di Cultura, 1997. -- 77 s. : il. (prevazne barev.) ; 25 cm

     Cislo zaznamu:        15
     [C.zaznamu: 004041858]
     Mezinarodni pravni pomoc [rukopis] / Jiri Pesak ; Pravnicka fakulta Masarykovy univerzity v Brne.. -- 1997.. -- 55 listu.

     Cislo zaznamu:        16
     [C.zaznamu: 000934652]
     Svetobeznik : [zastupitelske urady, velvyslanectvi, konzulaty, obchodni mise, obchodni komory, cs. majetkove ucasti, vizove povinnosti] / Evzen Sknouril. -- 1. vyd.. -- Praha : Forma, 1996. -- 310 s., [3] s. barev. vlajky ; 21 cm

     Cislo zaznamu:        17
     [C.zaznamu: 002094451]
     NDH u Beogradu / Aleksandar Vojinovic. -- Zagreb : Naklada Pavicic, 1995. -- 367 s. : il., faksimile ; 20 cm

     Cislo zaznamu:        18
     [C.zaznamu: 001890439]
     Prvni rakousky vyslanec v Praze Ferdinand Marek : jeho osudy v letech 1938-1947 / napsal Herbert Steiner = Der erste osterreichische Gesandte in Prag Ferdinand Marek : sein Schicksal in den Jahren 1938-1947 / von Herbert Steiner. -- Praha : Archiv Akademie ved Ceske republiky, 1995. -- 119 s. : il., portrety ; 21 cm

     Cislo zaznamu:        19
     [C.zaznamu: 000931396]
     Seznam zastupitelskych uradu Ceske republiky v zahranici. -- [Praha] : Ministerstvo zahranicnich veci Ceske republiky, 1995. -- 112 s. ; 21 cm + opravenka (1 l. ; 30 cm)

     Cislo zaznamu:        20
     [C.zaznamu: 002307215]
     Von der k.u.k. Diplomatischen Agentie zur osterreichischen Botschaft in Sofia : Osterreichs Prasenz in der bulgarischen Hauptstadt 1879-1993 : ein Beitrag zur Geschichte der Palais Boulevard Tsar Oswoboditel 11 und 13 / Rudolg Agstner. -- Kairo : Agstner, 1993. -- 10 [l.] obr. pril. : il. ; 24 cm

     Cislo zaznamu:        21
     [C.zaznamu: 002219813]
     Zastupitelske urady : velvyslanectvi, konzulaty, obchodni mise, obchodni komory, cs. majetkove ucasti, vizove povinnosti : (stav k 31.12.1992) / zpracoval Evzen Sknouril ; [ilustrace Pavel Rak]. -- Praha : CWW Publishers, [1993]. -- ca 250 s. : il.

     Cislo zaznamu:        22
     [C.zaznamu: 003950898]
     Diplomacy under foreign flag : when nations break relations / edited by David D. Newsom. -- Washington : Institute for the Study of Diplomacy : Georgetown University, 1990. -- vii, 132 s.

     Cislo zaznamu:        23
     [C.zaznamu: 004049493]
     Pravni postaveni nemeckych zastupitelskych organu XIX. stoleti se zretelem na risskou ustavu a rissky snem [rukopis] / Zdenek Plch ; Univerzita J. E. Purkyne v Brne. Fakulta pravnicka. Katedra dejin statu a prava.. -- Brno, 1986.. -- 121 listu.

     Cislo zaznamu:        24
     [C.zaznamu: 004091699]
     Vysady a imunity diplomatickych zastupcu [rukopis] / Libor Dohnal.. --
Brno, 1976.. -- 54 s.

     Cislo zaznamu:        25
     [C.zaznamu: 004046334]
     Nicht alle Staatsgewalt geht vom Volke aus : Studien uber Reprasentation, Vorschlag und Wahl / Dolf Sternberger.. -- Stuttgart : Verlag W. Kohlhammer, 1971.. -- 168 s.

     Cislo zaznamu:        26
     [C.zaznamu: 000459669]
     Pravni upravy vzniku manzelstvi v zahranici : Pomucka pro praci nar. vyboru na useku matricnim. -- 1. vyd.. -- Praha : TEPS mistniho hospodarstvi, 1969. -- 131, [5] s. ; 8

     Cislo zaznamu:        27
     [C.zaznamu: 000575542]
     Seznam zastupitelskych uradu Ceskoslovenske republiky v cizine podle stavu dne 1. ledna 1949. -- Praha : St. tisk., 1949. -- 26 s. ; 4

     Cislo zaznamu:        28
     [C.zaznamu: 000571489]
     Seznam zastupitelskych uradu Ceskoslovenske republiky v cizine podle stavu dne 1. ledna 1947. -- V Praze : Statni tiskarna, 1947. -- 24-[IV] s. ; 4

     Cislo zaznamu:        29
     [C.zaznamu: 000644305]
     Seznam zastupitelskych uradu Ceskoslovenske republiky v cizine podle stavu z 1.cervence 1927. -- Praha : Statni tiskarna, 1927. -- 31 s.

     Clanky:

     Cislo zaznamu:       30
     Doleckova, Marcela: Pozde, ale prece. [Ceska velvyslanectvi, cinnost
     1995, zahranicni politika, zahranicni obchod, podpora exportu,
     informacni zabezpeceni exporteru]
     - Hospodarske noviny, 39, 2.5.1995, c. 85, s. 3.

     Už podle názvů vidíte, že se velvyslanectví zabývají velmi rozmanitou agendou, od zahraniční politiky, přes zahraniční obchod, podporu exportu, obchodní, politické, ale i kulturní informace v zahraničí o vlastní zemi, propagaci své země, až po vystavování
víz, zajišťování voleb v cizině, sňatků v cizině, činnost pro mezinárodní matriku (sňatky, narození, úmrtí,...), pomoc svým vlastním občanům v cizině, apod.
     Bližší informace byste se dozvěděla buď přímo na některém velvyslanectví anebo na právnických fakultách.