Námořní lodě

Text dotazu

Který vnitrozemský stát má největší flotilu námořních lodí podle BRT či dwt? Které státy jsou na dalších místech?

Odpověď

Podle posledních statistických údajů, vydaných OSN, největší flotilu námořních obchodních lodí mezi vnitrozemskými státy má Lucembursko.

1. Lucembursko     919 (v tisících dwt)

2. Švýcarsko          832

3. Bolívie                485

4. Slovensko          185

5. Paraguay             47

6. Rakousko            44

Čerpáno z:   Review of Maritime Transport 2005. Report by the UNCTAD secretariat (United Nations Conference on Trade and Development). New York and Geneva, United Nations 2005.