Článek: Předloha k Hlavnímu přelíčení

Text dotazu

Dobrý den,
v doslovu k Hlavnímu přelíčení Karla Poláčka (Nakladatelství Franze Kafky, 1997) je odkaz na článek:
Jaroslav Kopš: Předloha k Hlavnímu přelíčení, Svoboda 81, 1972, č. 29, příl. s. 6-7, 22/7
Můžete mi prosím poskytnout informaci, o jaké periodikum se jedná a kde by mohlo být dostupné?
Děkuji mnohokrát.

Odpověď

Dobrý den,
periodikum Svoboda má ve svém fondu Národní knihovna ČR a článek, který hledáte, tam skutečně je.
Svoboda : časopis krajského a městského výboru KSČ Praha. -- Roč. 1, č. 1 (1953)-[Roč. 100], č. 101 (1990). -- Praha : Kraj. a měst. výbor KSČ, 1953-1990. -- 38 sv. ; 43 cm Denně 1989-1990  1x týdně
Suplement:  Příloha Svobody
Dále jako:  Středočeská Svoboda

Od 70. let přechod na číslování ročníků navazující na číslování původních kladenských novin -- Změny podnázvu: Časopis krajského výboru KSČ v Praze (od 1959), Časopis KV KSČ Středočeského kraje (od 1960), Časopis KV KSČ v Praze (od 1961), Orgán Středočeského krajského výboru KSČ (od 1963), Deník středočeských komunistů (od 1989), Středočeský krajský deník (od 1989), Středočeský deník (1990) -- Změny vydavatele: Krajský výbor KSČ, Okresní výbor KSČM, v r.1990 Delta -- Rozsah a rozměry pro registraci: 8 s., 300/430
Signatury NK ČR: * 54 A 2258