nálevníci

Text dotazu

Jaky je vyznam nalevniku v znecistenych vodach?

Odpověď

Dobrý den, informace o nálevnícich a jejich významu můžete nalézt v publikacích:

LEBEDA, A.; MAZÁKOVÁ, J.; TÁBORSKÝ. V.(ed.). Protozoa a chromista : taxonomie, biologie a hospodářský význam. Praha : Česká fytopatologická společnost, 2006. 92 s. ISBN 80-903545-1-3

HAUSMANN, Klaus, HULSMANN, Norbert. Protozoologie. Vyd. 1.. Praha : Academia, 2003. 347 s. ISBN 80-200-0978-7.

BARTOŠ, Emanuel. Zoologie prvoků a bezestrunných : Text : Určeno pro posl. přírodověd. fak. Karlovy univ. v Praze. 3. vyd.. Praha : SPN, 1966. 280 s.

JANKOVSKÁ, Ivana aj. Zoologie - přednášky - bezobratlí. 1. vyd.. V Praze : Česká zemědělská univerzita, 2006. 191 s. ISBN 80-213-1491-5

Ze zdrojů volně dostupných na internetu jsme našli následující odkazy:
http://www.maturita.cz/biologie/zivocichove.htm
Prvoci žijí většinou ve vodním prostředí, mnoho druhů cizopasí. Živí se některými bakteriemi, podílejí se na samočištění vod a jsou i součástí půdních organismů.

http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1levn%C3%ADci
Volně žijící nálevníci jsou hojní ve vodě či vlhkém prostředí, kde jsou důležitou součástí potravního řetězce.