Nálety na Plzeň v roce 1944

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych znát data náletů na město Plzeň na podzim roku 1944. Zajímalo by mě také, které části Plzně byly bombardovány. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

odpovídáme k Vašemu dotazu zaslaného prostřednictvím služby Ptejte se

knihovny.

monografie k tématu:

ROUS, Josef. Kniha o Plzni. V Plzni: Theodor Mareš, 1945. 130 s. Signatura knihovny 17652

(obsahuje přehlednou tabulku náletů na Plzeň, s. 124-125)

ROUČKA, Zdeněk. Plzeň pod hákovým křížem: fotografie 1939 - 1945 =

Pilsen under swastika = photography 1939 - 1945. 3 rozš. vyd. Plzeň:

ZR & T, 2003. 110 s. ISBN 80-238-6599-4. Signatura knihovny 32A10975

stať:

EISENHAMMER, Miroslav. Škody způsobené městu Plzni nálety v době druhé

světové války. In: BYSTRICKÝ, Vladimír, ed. Západočeský historický

sborník. Sv. 3. Vyd. 1. Plzeň: Státní oblastní archiv v Plzni, 1999, s.

267-307. Signatura knihovny 31A61120-3

V případě dalšího zájmu Vám můžeme nabídnout rešeršní služby ve

speciální studovně 1. patro Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje

(dále jen SVK PK), viz.

http://www.svkpl.cz/cs/sluzby/bibliograficke-sluzby/resersni-sluzby-ve-specialni-studovne/.

Rešeršní služby jsou zpoplatnněny dle platného ceníku SVK PK

http://www.svkpl.cz/files/cenik-sluzeb.pdf.