Nákup nemovitosti s využitím hypotéky

Text dotazu

Dobrý den, mohli byste mi poradit nějakou česky psanou literaturu k tématu nákup nemovitosti s využitím hypotéky? Toto téma bych si ráda zvolila jako svou diplomovou práci. Děkuji velice.

Odpověď

Níže naleznete pár tipů na vhodné dokumenty k Vašemu tématu jak z fondu VŠE, tak také z internetu. Většina dokumentů má volně přístupné plné texty. Doporučuji Vám také prohlédnutí seznamů použité literatury u jednotlivých vysokoškolských kvalifikačních prací jako inspiraci pro případné další relevantní materiály k Vašemu tématu.

Při hledání Vašeho tématu, jak na volném webu, tak např. i v rámci Souborného katalogu VŠE (http://library.vse.cz) doporučuji použít např. termíny:

hypotéka / hypotéky

hypoteční úvěry

hypoteční úvěrování

Příklady tištěných publikací ve fondu CIKS VŠE

Bradáč, Albert a kol. Rádce majitele nemovitostí. 2. aktualiz. vyd. Praha: Linde, 2006. 1055 s. ISBN 80-7201-572-9.

Dušek, Petr a Kos, Bohumil. Právo hypotečního úvěrování. Praha: C.H. Beck, 2001. xii, 208 s. Beckovy příručky pro právní praxi. ISBN 80-7179-384-1.

Kielar, Petr. Matematika stavebního spoření. Vyd. 1. Praha: Ekopress, 2010. 142 s. ISBN 978-80-86929-63-7.

Lukáš, Vojtěch a Kielar, Petr. Stavební spoření a stavební spořitelny. Vyd. 1. Praha: Ekopress, 2007. 84 s. ISBN 978-80-86929-30-9.

Pavelka, František a Opltová, Radka. Jak správně na hypotéky. 2. vyd. Praha: Consultinvest, 2003. 151 s. ISBN 80-901486-7-0.

Poláková, Olga a kol. Bydlení a bytová politika. Vyd. 1. Praha: Ekopress, 2006. 294 s. ISBN 80-86929-03-5

Syrový, Petr. Financování vlastního bydlení. 5., zcela přeprac. vyd. Praha: Grada, 2009. 143 s. Osobní a rodinné finance. ISBN 978-80-247-2388-4.

Šoba, Oldřich, Širůček, Martin a Ptáček, Roman. Finanční matematika v praxi. 1. vyd. Praha: Grada Publishing, 2013. 300 s. Partners. ISBN 978-80-247-4636-4.

Tomášek, Michal. Spotřebitelské a hypoteční úvěry v Evropské unii: (ve znění právních norem EU). Praha: Komerční banka, 1995. 51 s.

Příklady vysokoškolských kvalifikačních prací VŠE (plné texty jsou dostupné v rámci Souborného katalogu VŠE - http://library.vse.cz)

Boučková, Jana. Trh nemovitostí a jeho financování. Praha, 2013. Vedoucí práce Libor Votava.

Doležel, Tomáš. Alternativy financování bydlení v ČR. Praha, 2009. Vedoucí práce Jarmila Radová.

Dostálová, Barbora. Hypoindex, konstrukce a využití z hlediska bank i dlužníků. Praha, 2012. Vedoucí práce Jarmila Radová.

Hübnerová, Petra. Životní pojištění a hypotéka. Praha, 2009. Vedoucí práce Eva Ducháčková.

Jůzl, Ondřej. Možnost financování koupě malometrážního bytu. Praha, 2008. Vedoucí práce Luboš Smrčka.

Kadorík, Martin. Analýza hypotečních produktů bank v ČR. Praha, 2012. Vedoucí práce Jarmila Radová.

Kučera, Martin. Hypoteční úvěr a investování do nemovitosti. Praha, 2009. Vedoucí práce Tomáš Křížek.

Kučerová, Barbora. Životní pojištění a jeho role ve financování bydlení. Praha, 2009. Vedoucí práce Jarmila Radová.

Maule, Marek. Přeshraniční financování bytových potřeb ve vztahu k finanční stabilitě země. Praha, 2008. Vedoucí práce Miroslav Kollár.

Malý, Vratislav. Analýza hypotečního trhu ČR. Praha, 2011. Vedoucí práce Libor Votava.

Melounová, Tereza. Analýza českého hypotečního trhu a jeho situace v době celosvětové krize. Praha, 2012. Vedoucí práce Jarmila Radová.

Michalcová, Šárka. Nemovitost jako předmět investice,možnosti jejího financování a metody oceňování. Praha, 2013. Vedoucí práce Jarmila Radová.

Peter, Karel. Analýza nabídky úvěrů na bydlení. Praha, 2011. Vedoucí práce Pavel Kolář.

Varecha, Martin. Osobní a rodinné finance: Financování vlastního bydlení. Praha, 2008. Vedoucí práce Luboš Smrčka.

Příklady volně dostupných online zdrojů

Hypoteční úvěry v České republice

http://is.muni.cz/th/269646/prif_m/diplomova-prace-Urbaskova.pdf

Hypotéka a její zajištění zástavním právem

http://petrotahal.cz/file/PUBLIKACE_ISO_B5_FINAL_verze2.pdf#page=70

Hypotéky (finance.cz)

http://www.finance.cz/bydleni/hypoteky/

Hypotéky (měšec.cz)

http://www.mesec.cz/pujcky/hypoteky/