náklad časopisu Sluníčko v letech 1968 a 1988

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu. Kvůli své bakalářské práci potřebuji zjistit
tištěný a prodaný náklad časopisu Sluníčko v letech 1968 a 1988. Na těchto
stránkách jsem objevila obdobný dotaz, takže je pravděpodobně možné tuto
informaci najít v Katalogu periodického tisku ČSSR, Praha : Federální úřad
pro tisk a informace. Bohužel ale nemám k tomuto dokumentu přístup. Mohli
byste mi prosím pomoci?
Předem vám velice děkuji a přeji pěkný den.

Odpověď

Dobrý den,

tištěný ani prodaný náklad časopisu Sluníčko bohužel není pro rok 1968 v Bibliografickém katalogu ČSSR - Noviny a časopisy v českých krajích 1967 - 1969 uveden. Tento údaj se nám pro daný rok nepodařilo dohledat ani v dalších zdrojích (viz níže), uveden není též v samotné tiráži časopisu Sluníčko z roku 1968.

Údaje o tištěném nákladu pro rok 1988 jsou uvedeny v archivu služby Ptejte se knihovny:

http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/2007-2009/naklad-casopisu-slunicko-a-materidouska-v-roce-1988

Použité zdroje:

* Noviny a časopisy v českých krajích 1967-1969. Praha : St. knihovna ČSR-Nár. knihovna, 1969.

* CINGER, František. Žvot začíná Sluníčkem. Rudé právo. roč. 60, č. 95 (22.4.), s. 5. (V tomto článku je uveden náklad v roce 1980 - čtvrt milionu výtisků (Plný text článku je dostupný z počítačů Národní knihovny ČR přes systém Kramerius: http://kramerius.nkp.cz/ )

* PACOVSKÝ, Jaroslav. Časopisy pro děti - Sluníčko. Děti a my. roč. 7, č. 1, příl., s. 2 za s. 16. 1977.

* DOSTÁLOVÁ, Vladimíra. O Sluníčku tentokrát literárně kriticky. Zlatý máj.roč. 13, č. 7 (září), s. 409-416. 1969.

* HAMANOVÁ, Růžena. Sluníčko, Mateřídouška, Ohníček - časopisy dětí od tří do deseti. Zlatý máj. roč. 28, č. 8 (říjen). 1984. s. 479-486.

* Malá encyklopédia žurnalistiky. 1. vyd. Bratislava : Obzor, 1982. (uvádí náklad 248 tis. výtisků v roce 1978)

Doporučujeme Vám obrátit se se svým dotazem přímo na nakladatelství Mladé fronty: http://www.mf.cz/kontakty/