nabídka vyřazených knih jiným knihovnám

Text dotazu

Vážení pánové, vyřazujeme knihy a potřebovali bychom ověřit, kterým knihovnám jmenovitě máme vyřazené knihy nabízet. Existuje v tomto směru nějaký závazný předpis?

Odpověď

Pro knihovny registrované u Ministerstva kultury, což zřejmě je váš případ, platí postup uvedený v knihovním zákoně (Knihovní zákon 257/2001 Sb. paragraf 17). Text najdete např. na stránkách Knihovnického institutu:
http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=03_Leg/01_LegPod/Zakon257.htm