myslivost

Text dotazu

co znamena pojem myslivecká noc

Odpověď

Dobrý den, na termín "myslivecká noc" jsme narazili pouze v internetových odkazech a to ve významu večerní lidové zábavy spojené s konzumací zvěřinových specialit, dechovou hudbou, tancem, tombolou.

Podle České mluvy myslivecké od K. Šomana, Praha : Tiskové podniky 1946, znamená heslo noční čas (čekání na zvěř) dobu hodinu po západu slunce až do hodiny před východem slunce.

Podle Myslivecké slovníku naučného, C.Rakušana, Praha : Zemědělské nakl. 1992 znamená heslo noční doba časový úsek mezi hodinou po západu slunce a hodinou před jeho východem ve středoevropském čase.