myslivecká mluva - "bačkůrky"

Text dotazu

Dobrý den, prosím o pomoc s výrazem BAČKŮRKY - zda se jedná o chrániče na pařátech dravého ptáka (jako ochrana při lovu vlků), nebo jde o králičí vlnu na předních tlapkách fretky, případně tlapky zajíce, na kterých je vlhký sníh.
Děkuji moc a přeji pěkný den.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel se nám nepodařilo najít význam slova "bačkůrky" v mysliveckém slangu. Procházeli jsme následující literaturu s mysliveckou mluvou:

* Rakušan, Ctirad a Kovařík, Jaromír. Myslivecká mluva: texty, slovník. 1. vyd. Praha: Druckvo, 2007. 182 s. Myslivost do kapsy. ISBN 978-80-254-0375-4.

* Kovařík, Jaromír a Rakušan, Ctirad. Myslivecká mluva. Vyd. 1. Praha: Myslivost, 1995. 150 s.

* Sekera, Jiří. Česká myslivecká mluva. 1. vyd. Praha: SZN, 1972. 165, [4] s. Lesnická knihovna. Myslivecká literatura; Sv. 7. Lesnictví a myslivost.

Pojem "bačkůrky" v souvislosti s myslivectvím, jsme našli na mysliveckém foru - pokud nejste jedním z účastníků diskuze, doporučujeme Vám projít jednotlivé příspěvky. Názory jednotlivých členů diskuze jsou různé, ale některé z odpovědí převažují, jak můžete sama posoudit na adrese  http://www.myslivecke-forum.cz/index.php?str=vypsanidiskuze&id=801, kde se forum nachází.

S dotazem se také můžete zkusit obrátit na Zemědělskou a potravinářkou knihovnu, která je také zapojena do služby Ptejte se knihovny (http://www.ptejteseknihovny.cz/knihovny/zemedelska-a-potravinarska-knihovna-ustav-zemedelskych-a-potravinarskych-informaci/) a snad by Vám mohla více pomoci.

Knihovnu si můžete vybrat ve formuláři pro zadání dotazu http://www.ptejteseknihovny.cz/zadani-dotazu.