možnost vyzvednutí knihy jinou osobou

Text dotazu

Prosím, když je karta nepřenosná, mohu vyzvednout knihu a místo manželky?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

jak správně píšete, průkazka do knihovny je nepřenosná, jelikož je vystavena na jméno osoby, která si legitimaci do knihovny vyřizovala.

Vyzvednutí výpůjček či rezervací cizí osobou je možné pouze ve výjimečných případech (čtenář je nemocen či jinak indisponován). Zastupující osoba musí mít u sebe čtenářskou legitimaci daného člověka, svůj doklad totožnosti a vyplní s vedoucím provozu formulář o zápůjčce jiné osobě.

Jedná se opravdu o výjimku, která by neměla být opakovatelná, pokud to není nutné.

Děkujeme za pochopení.