Možnost naskenování několika stran z publikace dostupné ve studovně a poslání emailem

Text dotazu

Dobrý den, jaký by byl nejsnadnější postup, pokud potřebuji naskenovat a zaslat emailem jen několik stran z knihy, která je dostupná jen ve studovně? Potřeboval bych cca jen 9 stran ze starého slabikáře, který jsem měl v 1. třídě - ovšem nemohu se tak snadno do Prahy dostavit osobně. Děkuji za odpověď!

Odpověď

Dobrý den,

kopie z exemplářů ve fondu NK je možné si objednat přes Oddělení referenčních a meziknihovních služeb na mailové adrese reference@nkp.cz. Z důvodů omezení vyplývajících z autorského zákona můžeme ovšem poskytnout pouze tištěnou kopii. Cena je 2,50 Kč za 1 stranu ve formátu A4 (černobílý tisk), popřípadě 14,50 Kč za 1 stranu v témž formátu v případě barevného tisku. K tomu připočítáváme 30 Kč paušálního poplatku za přípravu předloh, balné ve výši 35 Kč a poštovné dle tarifů České pošty. Ceny se řídí platným Ceníkem placených služeb a poplatků NK ČR (http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/cenik) a jsou včetně DPH. Jedinou přístupnou formou digitální kopie knihy jsou fotografie pořízené samostatně pomocí vlastního fotoaparátu, jedná se ale skutečně o aktivitu, kterou musí vykonat uživatel sám při osobní návštěvě knihovny - NK tuto možnost jako službu na zakázku nenabízí.