Mozartova matka

Text dotazu

Nevim, kde mam hledat neco o mozartove matce. Prosim poradte mi!!! Dekuji

Odpověď

Dobrý den,

pro Vaši informaci jen stručně :

Mozartova matka Anna Maria Pertlová (1720 - 1778) se po smrti svého otce přestěhovala s matkou a sourozenci do Salzburku, kde žili v bídě. V 27 letech se provdala z velké lásky za Leopolda Mozarta. Pět z jejich sedmi dětí záhy zemřelo. Patrně po své matce zdědil Mozart nejen podobu, ale i veselou povahu a smysl pro humor i určitou vulgárnost, známou z dopisů.
Mozartova matka zemřela v Paříži, kam doprovázela svého syna.
Odkazy s životopisem Mozartovy matky naleznete pomocí některého internetového vyhledavače např. Google nebo Seznam zadáním slov Mozart a matka do vyhledávání.