moderní technologie ve výuce

Text dotazu

Dobrý den, hledám knihy, které se zabývají tématikou využití moderních technologií ve vyučování a které bych sehnala v městské knihovně Hradec Králové.

Odpověď

KOVALIK, Susan

Integrovaná tematická výuka : Model / Susan Kovaliková ; Spoluprac. Karen Olsenová ; Z angl. orig. přel. Jana Nováčková. -- 2.opr. vyd. -- Kroměříž : Spirála, 1995. -- 304 s. -- (Vzdělávání pro 21. století)

PETTY, Geoffrey

Moderní vyučování : Praktická příručka / Geoffrey Petty ; Z angl. orig. přel. Š. Kovařík. -- 1.vyd. -- Praha : Portál, 1996. -- 380s.

SILBERMAN, Mel

101 metod pro aktivní výcvik a vyučování : Osvědčené způsoby efektivního vyučování / Mel Silberman ; Z angl. orig. přel. Milan Koldinský. -- 1.vyd. -- Praha : Portál, 1997. -- 311 s. -- (Pedagogická praxe)

KASÍKOVÁ, Hana, 1952-

Kooperativní učení a vyučování : teoretické a praktické problémy / Hana Kasíková. -- 1.vyd. -- Praha : Karolinum, 2001. -- 179 s.

LOKŠOVÁ, Irena

Tvořivé vyučování / Irena Lokšová, Jozef Lokša. -- Vyd. 1. -- Praha : Grada Publishing, 2003. -- 208 s. -- (Výchova a vzdělávání)

EFEKTIVNÍ

Efektivní učení ve škole / [z anglických originálů ... přeložil a uspořádal Dominik Dvořák]. -- Vyd. 1. -- Praha : Portál, 2005. -- 142 s. -- (Pedagogická praxe). -- Název originálu: Educational Practices

KOLÁŘ, Zdeněk

Vyučování jako dialog : vedení dialogu : podněcující prostředí : kladení otázek : připravenost učitele i žáků / Zdeněk Kolář, Renata Šikulová. -- Vyd. 1. -- Praha : Grada Publishing, 2007. -- 131 s. -- (Pedagogika)

VALENTA, Josef

Metody a techniky dramatické výchovy : herní celky, dramata : hra v roli : typy dramatické výchovy : principy jednotlivých technik : řízení vyučování v dramatické výchově / Josef Valenta. -- Vyd. 1. -- Praha : Grada Publishing, 2008. -- 352 s. -- (Pedagogika)

FENSTERMACHER, Gary D.

Vyučovací styly učitelů / Gary D. Fenstermacher ; [z amerického originálu ... přeložil Karel Starý]. -- Vyd. 1. -- Praha : Portál, 2008. -- 124 s. -- Název originálu: Thinking About Education: Approaches to Teaching

SITNÁ, Dagmar

Metody aktivního vyučování : spolupráce žáků ve skupinách / Dagmar Sitná. -- Vyd. 1. -- Praha : Portál, 2009. -- 150 s.

KOLÁŘ, Zdeněk

Analýza vyučování / Zdeněk Kolář, Alena Vališová. -- Vyd. 1. -- Praha : Grada Publishing, 2009. -- 230 s. -- (Pedagogika)